Аналіз оголошень про роботу за кордоном: як не стати жертвою шахрайства

Аналіз оголошень про роботу за кордоном: як не стати жертвою шахрайства

Останнім часом українці проявляють більший інтерес до працевлаштування за кордоном. Прийнявши рішення поїхати на роботу в іншу країну, люди починають шукати відповідні оголошення. Серед них попадається немало пропозицій від непорядних бізнесменів. Щоб відрізнити добросовісного роботодавця від шахрая, варто знати лише декілька простих ознак.

Граматичні помилки і примітивний стиль тексту.

Оголошення – це свого роду візитна карточку для кожного підприємця. Воно повинно містити всю важливу інформацію і приваблювати клієнта. Тому порядні працедавці з особливою відповідальністю відносяться до написання текстів про свої послуги. Якщо оголошення написано примітивно і з грубими граматичними та орфографічними помилками, воно швидше за все шахрайське.

Занижені вимоги до досвіду роботи і знання мови.

Будь-який іноземець зацікавлений у кваліфікованих працівниках, які добре його розумітимуть і якісно виконуватимуть завдання. Тому серйозні фірми-посередники завжди ставлять високі вимоги до кваліфікації та особистих якостей кандидата. Так, якщо пропонується легальна робота в Бельгії, кандидат обов’язково повинен підтвердити свою кваліфікацію відповідним сертифікатом європейського зразка, пройти тренінги, здати іспити і подати документи на розгляд комісії. І лише тоді можна надіятися на офіційне працевлаштування в країні.

Не варто розраховувати, що роботодавець погодить українця, який не знає іноземної мови. Для легального працевлаштування в іншій країні знання мови просто необхідне.

Пропонується дуже висока або дуже низька оплата.

Часто трапляються оголошення, в яких роботодавець за просту роботу обіцяє 200-500 євро за день. Якщо порахувати кількість робочих днів у місяці, виходить від 4000 до 10000 євро. При цьому кваліфікований спеціаліст за аналогічну роботу за кордоном насправді отримує  в декілька раз менше. Цілком очевидно, що таке оголошення розраховане на людей, які бажають швидко заробити багато грошей.

Також попадаються пропозиції із заниженими розмірами зарплати. Зрозуміло, що у кожній країні існує чорний ринок праці, де зарплати в два-три рази менші від офіційних. Але якщо фірма пропонує легальне працевлаштування, то оплата праці не може бути нижчою від дійсної в країні. Так, робота в Швеції регулюється профспілковою угодою, згідно з якою іноземець не може отримувати зарплату нижчу від зазначеної в угоді. А якщо заявник вказує в договорі нормальну суму оплати, а насправді буде отримувати менші гроші, то Швеція однозначно відмовить йому у продовженні візи.

Вимагаються особисті дані.

Інколи попадаються оголошення, в яких для розгляду кандидатур необхідно відіслати скани закордонного, а інколи і внутрішнього паспорта. Або можуть пропонувати заповнити анкету, вказавши в ній свої особисті дані. Такі шахраї збирають інформацію для створення клонів документів.

Швидке оформлення документів.

Часто шахраї в своїх оголошення вказують короткі терміни оформлення дозвільних документів. У багатьох європейських країнах офіційні строки розгляду справи складають від 6 до 14 місяців. Наприклад, рішення про працевлаштування іноземця в Норвегії може прийматися на протязі року. Роботодавці, які пропонують оформити офіційний дозвіл на роботу в цій країні всього за кілька тижнів, просто намагаються заробити на довірливості клієнтів. Хоча є держави, які досить швидко приймають рішення за наявності всіх документів. Так, людина, яку цікавить робота в Ізраїлі, може отримати дозвіл на протязі одного дня. Для кожної країни терміни оформлення дозволів треба уточняти.

Інколи шахраї можуть вимагати передоплату за їхні послуги. Тобто фірма ще нічого не зробила, але вже просить переказати кошти. Відгукнувшись на таке оголошення, людина може лише втратити гроші, а роботу так і не отримати.

Обсуждения (0)

Пожалуйста, войдите, чтобы комментировать.