0.0/5 оценка (0 голосов)

Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана

Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана
Производитель: Hobby Boss Тип модели: Обзор Самолета Масштаб: 1/72 Автор: Богдан

Пропоную вашому огляду модель відомого американського літака

 Модель славного американського літака з крилами змінної стріловидності котрий замінив собою F-4 «Фантом» II. 

Довший час кращою моделлю F-14В в 1/72 рахувалась модель Хасегави яка мала досить точну геометрію, але з часом вже непогано зношені пресформи давали про себе знати. Модель Котяри мене зацікавила в першу чергу варіантом розкраски VF 103 з веселим роджером ну і була суттєва знижка на одному з модельних магазинів.  В подальшому хочу ще прикупити з американської авіації F-15, F-16, F\A-18, F-4 PhantomII, F-35, F-22, YF-23. Сьогодні глянемо що змогли протиставити китайці.

Коробка    

Коробка HobbyBossмає розмір 380х240х60мм, складається з кольорової кришки з грубого картону і з самої нижньої коробки з грубого гофрокартону яка з середини біла. На кришці кольоровий боксарт, вказана ширина і довжина моделі (264,82х155,5\271,35мм). Кількість деталей не вказана(на рекламці найшов що 108), 5 деталей не використовуються. На боковинах варіанти покраски і коротка інформація про літак на англійській і китайській мові. Єдиний зрозумілий зразу напис «Этот продукт подходит для возраста старше 14 лет только.»

В середині коробка має перегородку для менших літників, літники запаяні в окремих поліетиленових пакетах, дрібні деталі додатково обмотані поліпропіленовою плівкою, з однієї сторони як в Trumpeter пакети не мають грубіший шов для легкого діставання. Декалі запаяні в поліетиленових пакета і додатково з кольорової сторони перекладені папером типу промокашки. Фонарь кабіни заходиться в окремому пакеті який додатково обмотаний поліпропіленовою плівкою. Також в коробці є чорно-біла інструкція, кольоровий листок з варіантами розкраски (3 варіанта) і кольорова рекламка.

Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана

Інструкція  

Інструкція подана в форматі великої плахти яка складається до А4 і містить інформацію на 8 сторінках і розбита на 6 етапів зборки. Інструкція на англійській і китайській мовах. В інструкції показано всі літники, доступні картинки по зборці моделі, на останньому листі можливі варіанти підвіски озброєння. Єдине що не сподобалось що не має переліку необхідних фарб, в покрасці внутрянки явно бракує кольорів, до інструкції від Tamiyaявно не дотягує. На окремому двохсторонньому глянцевому кольоровому листі дані 3 схеми покраски і розташування технічки з прив’язкою до фарб GSI Creos, а також можливі варіанти заміни на фарби Vallejo, ModelMaster, Tamiya, Humbrol.  Де потрібно дані фото окраски внутрішніх сторін кілів.

Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана

Декаль

 Декалі запаковані в пакети і зверху прикриті папером прикріпленим скетчем до низу декалі. Декалі пропечатані чітко без зміщення кольорів. Технічки явно малувато.    

Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана

Літники  

В коробці міститься 8 літників з сірого пластику і  один прозорий. Пластик відлитий досить добре, утяжин і зміщення прес форм не замітив, дуже в незначній кількості присутній облой, сліди від штовхачів знаходяться в невидимих при зборці місцях. Розшивка тонка, але я б її ще трохи углубив. На деяких деталях є клепка.  

Кабіна пілотів середньої проробки, але якщо робити варіант з закритим фонарем то терпимо, якщо фонарь відкривати то тут не обійтись без смоли і фототравлення. Крісла досить не погані хоча і мають спрощення  які диктуються матеріалом  з якого зроблені, доробляти їх однозначно треба. Приборка трохи об’ємна, але прилади подаються декалю. Педальки є тільки в одного льотчика. Фонарь досить прозорий, але містить ложку дьогтю в вигляді тонкого шва який прийдеться заполіровувати. Досить непогано зроблений приціл.  

Ніша переднього шасі дається одною деталлю, боковини пусті. Створки шасі чомусь зробили разом з корпусом!? Для моделі в льотному положенні їх прийдеться зрізати, хоча інструкція такого положення не передбачає. Шасі досить не погано пророблене, не помішає добавити туди шлангів. На колесах навіть видно протектор резини, але до смоляних явно не дотягують. 

Задні ніші шасі як передні мають з низу рисунок, а по боках пусті. Шасі теж досить непогано пропрацьовано. Тут вже створки дані окремо. Крила як і належить міняють стріловидність, але подані 4 деталями. Повітроводи з середини пусті і там прийдеть заробляти сліти штовхачів. Сопла є в двох варіантах (закриті, відкриті). В відкритому варіанті стінки товстуваті.  В наборі є два підвісних бака, ракети «повітря-повітря» - чотири ракети AIM-54, дві АІМ-9, дві АІМ-7 і відповідно їхні підвіси. Бомбове озброєння відсутнє.

Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана Огляд моделі літака F-14B Hobby Boss 1/72 від Богдана

 Думаю що модель буде  цікава в зборці, збиратиметься без великих зусиль і затрат шпаклівки (явно простіше ніж стара Хасегава). Є багато місця для доробок для тих хто захоче модель деталізувати.   

forum

Рекомендуем прочитать:

Дата создания

11 мая 2015

Комментарии (1)

  • JZ.Star

    JZ.Star

    10 сентября 2016 at 12:51 |
    Fujimi more best than Hasegawa an Hobby Boss

    Ответ

Оставить комментарий

Пожалуйста, войдите, чтобы комментировать.