Огляд китайської модельної хімії Sunin 7 от Roman Pylypchuk

Огляд китайської модельної хімії Sunin 7

Всім привіт! Пропоную вашій увазі мій короткий огляд китайської модельної хімії, що випускається під брендом Sunin 7.

Огляд асортименту китайських модельних магазинів вражає своїм різноманіттям, здається там є будь-які речі які можна собі лише уявити. Це ж стосується модельної хімії. Особливістю китайського ринку товарів для моделювання є наявність на ньому товарів виробництва багатьох десятків локальних брендів, які є майже цілком невідомі закордоном. При цьому ці суто китайські бренди пропонують неймовірний асортимент товарів, якому навіть можуть позаздрити навіть такі гіганти індустрії як Тамія чи Ганза. Одним з таких брендів є Sunin 7.

Якоїсь детальної інформації про виробника не вдалось знайти, з коротких оглядів зрозумів лише, що це великий китайський бренд який майже цілком є невідомим для англомовного чи російськомовного (про уанет і говорити не буду) середовища. Вирішив, що варто стати першопроходцем в наших краях і спробувати цю хімію «на собі». Щоб дати відповідь на питання «що то є», в китайських інтернет шопах замовив базовий набір лакофарбних матеріалів:

- грунт декількох кольорів;

- базовий набір фарби для німецької БТТ часів ДСВ (я затятий дойчефіл, каюсь в цьому), а саме чорна, біла, «німецька сіра», темно-жовта, темно-зелена, червоно-коричнева; також для проби взяв колір дерева (wooden deck tan) та гуми;

- базовий набір металіків для бронетехніки (нержавіюча сталь, латунь, бронза і мідь). На додачу до всього набрав фірмових розчинників до цього всього добра.

Перше що впадає в очі при покупці китайської хімії – це об’єми. Складається враження, що в китайців не прийнято фасувати в стандартні для японських виробників мікроскопічні тари.

Банки з грунтом мають об’єм 60 мл., це в півтора рази більше від об’єму грунтовки Mr. Surfacer. Банки з фарбою мають об’єм 30 мл., тоді як Тамія і Ганза наливають стандартно лише по 10 мл. Розчинники доступні в солідних тарах об’ємом до 500 мл., що дозволяє купити одну банку і надовго забути про поповнення запасів. Друга особливість китайської хімії – це густина, це актуально для звичайної фарби і грунта. «На око» фарба та грунт так удвічі густіші від японських аналогів, що дозволяє суттєво економити при використанні. Виняток – металікі, вони одразу готові до залиття в аерограф, хоча їх і можна додатково розбавити спецрозчинником (сам ще не пробував цього). Більш детально зупинюсь на кожній складовій базового набору:

1. Грунт. В асортименті виробника є купа різних грунтів, зернистістю 1000 та 2000, сірого, білого, чорного, червоного та навіть прозорого кольорів. Собі «для проби» взяв чорний та червоний.

Грунт на нітрооснові, розводив фірмовим розчинником для нітри (по запаху – 1 в 1 нітророзчинник від Ганзи), або 646-тим, результат майже тотожний. Розбавляється в пропорції десь 2-3 частини розчинника до 1 частини грунта (грунт в банці дуже густий) Лягає на поверхню приємним напівматовим покриттям, ніяких проблем при нанесенні не зустрів. Мінус – це запах, такий як і в інших «родичів» на нітрооснові, хоча і далеко не такий термоядерний як у легендарної «Босні» коли її задуваєш з балона.

2. Фарба. Основа – нітро, як і грунт. Розводив тим же розчинником в пропорції десь 2-2,5 до 1. Кольори можна бачити на фото – розчарував лише темножовтий. Очікував, що буде щось близьке до дюнкенгельба як у Тамії, однак вийшло щось просто жовте і темне.

3. Металіки. Для проби взяв металіки кольорів нержавіюча сталь, латунь, бронза і мідь. Металіки фасуються в півтора рази меншу тару (20 мл., сталь так взагалі – 15 мл), також дуже рідкі – фактично можна вже використовувати для задуття прямо з банки. Однак результат дуже сподобався, фарба лягла ідеально як на підготовлену поверхню (попередньо задуту чорним кольором) так і просто на голий пластик.

На цьому буду завершувати свій короткий огляд. Надіюсь цей огляд буде комусь корисним. Якщо в когось виникнуть питання по китайській хімії, завжди радий на них відповісти.

Обсуждения (6)

Пожалуйста, войдите, чтобы комментировать.

 • СергейЧ

  СергейЧ

  Цікаво. А в якому магазині брали?

  Ответ

  • Roman Pylypchuk

   Roman Pylypchuk

   Все з Таобао.

   Ответ

 • Александр

  Александр

  Хороший обзор. А как держится грунт на пластике и краска на пластике. Есть ли смысл грунтовать, если краска и так хорошо держится?

  Ответ

  • Roman Pylypchuk

   Roman Pylypchuk

   Грунт на пластике держится "нормально" - не заметил разницы покрытия в сравнении с Ганзой зернистостью 1000 и Босни.

   Второй вопрос очень интересный. Краска держится на пластике хорошо (субъективно - более стойкая к механическому воздействию чем акрил тамии на голом пластике), не будет особым преувеличением сказать что держится так же как и грунт. Сегодня попробую поцарапать поверхности покрытые грунтом и краской, свои наблюдения опишу в дополнительном ответе.

   Ответ

 • Сергей

  Сергей

  Цена вопроса (+ доставка) и где брали?

  Ответ

 • Roman Pylypchuk

  Roman Pylypchuk

  Доповню попередній огляд.

  Сьогодні вирішив побавитись з кольорами німецької БТТ, а саме з темно-жовтим, темно-зеленим і червого-коричневим.

  Кольори дещо поправив deck tan’ом, оскільки стоковий темножовтий надто жовтий (щоб був схожий на дюнкельгельб добавив deck tan + темно-зеленої), зелена і коричнева натомість надто темні (висвітлив deck tan’ом). В цілому виконав ті ж процедури які виконував для акрилу тамії чи ганзи. Як на мене, цілком навіть попадає в колір не гірше тамії.

  Тестував покриття чорної фарби на місцість. Результат сподобався, тримається надійно. Потреба в грунтуванні пластику перед нанесенням, вочевидь, відсутня.

  Ответ